12096380_1019886634741585_4621326157089109667_n.jpg
Minibike klub Havířov z.s.

Vítejte na našich stránkách věnovaných příznivcům minibikového ježdění. Jsme amatérský minibike klub. Závodíme o " putovní Evženův pohár ".

Význam VLAJEK

rot.gif
Červená vlajka:
Jestliže je závod nebo trénink přerušen, musí být máváno červenou vlajkou na všech postech traťových komisařů. Jezdci se musí pomalým tempem vrátit do boxů.
Také se nesmí předjíždět
gelb.gif
Žlutá vlajka:
Signalizuje nebezpečí ve předu nebo blízko trati. Musí s ní být máváno nejméně na dvou stanovištích traťových komisařů před nebezpečím. Jezdci musí zpomalit a být připraveni zastavit. Předjíždění je zakázáno až k místu, kde je vyvěšena zelená vlajka, výjimka je o moc pomalejší jezdec.
blau.gif
Modrá vlajka:
Vlajkou je máváno pomalejšímu jezdci, který je blízko předjetí rychlejším jezdcem. Během závodu, pomalejší jezdec musí umožnit rychlejšímu jezdci (jezdcům) předjetí při nejbližší příležitosti.
Porušení tohoto pravidla bude penalizováno jedním z následujících trestů: diskvalifikace, odebrání bodů z hodnocení šampionátu.
gruen.gif
Zelená vlajka:
Trať je volná.
Tato vlajka musí být vystavena bez pohybu na každém stanovišti traťových komisařů v prvním kole každého tréninku , v seznamovacím kole a v zahřívacím kole.
Tato vlajka musí být vystavena bez pohybu na stanovišti traťových komisařů následujícím bezprostředně po incidentu, který si vyžádal použití jedné nebo více žlutých vlajek.
Touto vlajkou musí mávat startér signalizující start do zahřívacího kola.
rot2.gif
Žluto červená pruhovaná vlajka:
Snížená přilnavost trati (na trati je voda, olej, hlína apod.). Je ukazována bez pohybu.
black1.gif
Černá vlajka se startovním číslem:
Vyvěšuje se bez pohybu na všech stanovištích společně se startovním číslem. Diskvalifikace jezdce (vyloučení ze závodu). Jezdec musí zajet do boxů na konci probíhajícího kola a nesmí znovu odstartovat. Tato vlajka musí být použita až poté co byl informován jezdcův tým.
startflagge.gif
Šachovnicová vlajka:
Mávání touto vlajkou na cílové čáře v úrovni trati značí konec závodu nebo tréninku.
Šachovnicovou vlajkou musí být máváno současně s modrou vlajkou vystavenou bez pohybu na cílové čáře v úrovni trati jestliže jezdec (jezdci) projíždějí těsně před vedoucím jezdcem během posledního kola před cílovou čarou.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one